Na czym polega Akcja (zasady)

Koordynatorzy regionalni

Osoby i instytucje wspierające - sponsorzy akcji

Kalendarz wyborczy

Listy kandydatów

Alternatywne Komisje Wyborcze

Wyniki i podsumowanieWYBIERZMY ALTERNATYWNY

,,SEJM POLEK I POLAKÓW"AKCJA EDUKACYJNA (czwarta edycja 2021)Tyle się mówi na temat demokracji - jedni są za, a drudzy przeciw. A czy ktoś ze współczesnych widział prawdziwą demokrację? Czym jest demokracja?

Gorąco zapraszamy wszystkie Polki i Polaków, osoby indywidualne, grupy formalne i nieformalne, stowarzyszenia nawet partie polityczne do pokazania młodym, jak wygląda demokracja. Lekcja ta może się przydać się też niejednemu starszemu politykowi. Uczestnictwo w akcji będzie wiązać się z szansą na zdobycie nagród: dyplom; jednorazowa dieta poselska w wysokości 100zł; uścisk dłoni organizatorów; przewidziane są też drobne upominki.


Akcja edukacyjna będzie polegać na przeprowadzeniu (symulowanych) wyborów do Alternatywnego Sejmu Polek I Polaków.


Zgodnie z kalendarzem wyborczym trzeba do 16 maja 2021 zgłosić swoją kandydaturę do jednego z koordynatorów regionalnych. Kandydatem jak i wyborcą może być każda Polka i Polak, którzy ukończyli 16 rok życia. Będą to wybory tzw. pięcioprzymiotnikowe (tajne, bezpośrednie, równe, powszechne, proporcjonalne), gdzie będziemy zgłaszać kandydatów indywidualnych lub listy od 1 do 10 osób. Wybory odbędą się w dniach 20 – 23 maja 2021r.

Osoby chętne do udziału zapraszamy do kontaktu z jednym z koordynatorów regionalnych.

Jednym z organizatorów Akcji jest Przymierze Ludowo-Narodowe. Poza wsparciem materialnym i logistycznym PL-N udostępnia nam swoje konto do celów Akcji.


Osoby pragnące wesprzeć akcję finansowo mogą dokonywać wpłat na konto -

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie - numer konta: 89 8213 0008 2001 0027 2869 0001

W tytule proszę wpisać ,,Akcja edukacyjna 2021''.
PATRONAT MEDIALNY